Aktualny regulamin Forum PBA

Awatar użytkownika
Maciej Matejczuk
Administrator
Posty: 27
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00
Kontaktowanie:

Aktualny regulamin Forum PBA

Postautor: Maciej Matejczuk » 16 cze 2016, 11:09

Określenia użyte w niniejszym regulaminie oznaczają odpowiednio:

Administrator - osoba zarządzająca forum i czuwająca nad jego właściwym funkcjonowaniem, posiadająca również funkcję moderatora każdego działu forum
Cookies - niewielkie pliki tworzone przez przeglądarkę użytkownika ułatwiające i wspomagające pracę programu.
Emblemat (Avatar) - niewielki obrazek określający użytkownika forum (z zastrzeżeniem postanowień szczególnych dotyczących emblematów; patrz niżej).
IP, adres IP - liczbowy ciąg identyfikujący komputer w sieci.
Moderator - osoba strzegąca porządku w powierzonym mu dziale forum. Moderator może w określonych przypadkach zmieniać, usuwać lub blokować posty/tematy użytkowników.
Nick – nazwa użytkownika, jaką posługuje się na forum
Post - informacja, pytanie, odpowiedź, głos w dyskusji lub jakikolwiek inny materiał zamieszczony na forum przez użytkownika.
Spam – niechciana i/lub niepotrzebna informacja, nie związana tematycznie z żadnym z działów forum

§ 1
Forum bowhunter.pl stanowi wewnętrzną platformę komunikacyjną Polskiego Stowarzyszenia Myślistwa Łuczniczego (dalej jako PBA), służącą przede wszystkim zachowaniu ciągłości komunikacji wewnętrznej pomiędzy osobami zrzeszonymi w PBA, niezbędnej do prawidłowej realizacji zadań statutowych stowarzyszenia. Z uwagi na powyższe, dostęp do forum mogą mieć tylko osoby zrzeszone w PBA.

§ 2
Forum służy także do prowadzenia dyskusji, wymiany poglądów oraz udzielania sobie wzajemnej pomocy w zakresie myślistwa łuczniczego zgodnie z podziałem tematycznym forum.

§ 3
Prezentowane na forum opinie oraz odpowiedzi na pytania, mają jedynie charakter informacyjny oraz pomocniczy i nie powinny być traktowane jako wiążące dla jakiejkolwiek ze stron.

§ 4
Z uwagi na niepubliczny charakter forum, każdy użytkownik jako nick’u używa swojego imienia oraz nazwiska, natomiast avatar stanowi fotografia użytkownika o parametrach umożliwiających identyfikację przez pozostałych użytkowników forum.

§ 5
Administratorzy oraz moderatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za prezentowane przez innych użytkowników treści. Zobowiązani są jednocześnie do ich nadzorowania.

§ 6
Zabronione jest umieszczanie na forum postów, które zawierają jakiekolwiek treści lub materiały niezgodne z obowiązującym prawem RP, w szczególności obraźliwe, wulgarne, obsceniczne, oszczercze, nienawistne, zawierające groźby, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia, godzące w czyjąś własność. Naruszenie powyższej zasady łączy się z bezpośrednim, natychmiastowym i trwałym usunięciem z listy użytkowników.

§ 7
Administratorzy i moderatorzy forum mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili, jeśli uznają to za stosowne.

§ 8
Wszystkie informacje, które wpisują użytkownicy oraz numery IP będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez zgody autora osobom trzecim.

§ 9
Post, którego tematyka nie odpowiada działowi, w którym został opublikowany, zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu. Temat zostanie przy tym odpowiednio oznaczony.

§ 10
Zabronione jest spamowanie forum. O tym czy dana wypowiedź jest spamem decydują Administratorzy i/lub Moderatorzy.

§ 11
Umieszczanie w podpisie użytkownika linków do innych stron oraz reklam wymaga zgody Administratora. W tym celu należy skontaktować się z nim za pośrednictwem systemu formularza kontaktowego. Niestosowanie się do tego wymogu będzie wiązało się z otrzymaniem ostrzeżenia a w ostateczności zablokowaniem konta na forum.

§ 12
Osoby które w ciągu 30 dni od daty zatwierdzenia rejestracji nie zalogowały się na forum, będą usuwane z listy użytkowników forum.

Wróć do „Regulamin Forum PBA”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość